Kvalitní bydlení za solidní cenu

Největší životní investicí obvykle bývá koupě bytu, případně dokonce rodinné vilky. V posledních několika málo letech se však počty majitelů vlastní obydlí povážlivě snižují, respektive nenarůstají tolik, jak jsme byli ještě donedávna zvyklí. Není potřeba příliš dlouho přemýšlet, co za tím stojí. Jsou to astronomické ceny za obytné nemovitosti, kterých je u nás navíc povážlivě málo. Dalším problémem je inflace, která znemožňuje mnoha rodinám vzít si hypotéku. A v tomto směru se nezdá, že by se snad mělo v dohledné době něco radikálně změnit. A pokud, tak pouze k horšímu.

Vysněný domek

To je také důvod, proč začít přemýšlet trochu jinak. Standardní bydlení by bylo sice hezké, nicméně když na něj nejsou peníze, je nezbytné se přeorientovat někam jinam. Kdo nechce bydlet na houseboatu, ten vlastně má už pouze jednu možnost, a sice nové mobilní domy. Nejde o žádný palác, avšak solidní bydlení to je rozhodně je.

Určitě není dobré dívat se na mobilní domy jako na absolutní náhradu za klasické bydlení, hlavně tedy co se velikosti vnitřních prostor týče. Ty jsou i u největších verzích docela skromné, což je ale v tomto případě vlastnost, nikoliv chyba. Domky tohoto typu se totiž musí vměstnat na silnici, a proto není možné, aby byla příliš velké. Z toho důvodu jsou vhodné maximálně pro tři lidi, tedy má-li se jednat o pohodlné bydlení. Velké rodinky tak mají v tomto případě trochu smůlu. V případě, že je však peněz dost, je možné koupit si dva domky a následně je spojit v jeden. V takovém případě se vytvoří pohodlné obydlí pro větší počet lidí.

Zelený dům

Mobilní domky se nepoužívají pouze k bydlení, ale stále více lidí je využívá i místo rekreačních chatek. Koupí si levně pozemek a místo toho, aby si na něm za těžké peníze vybudovali klasickou chatu, nechají si dovézt levnou mobilní verzi. Výhodou je, že v tomto případě vůbec není nutné disponovat nejnovějším modelem, ale k tomuto účelu bohatě postačí některá z levnějších dřívějších verzí.