Domov, ve kterém je o osoby s Alzheimerovou nemocí postaráno s láskou

starý muž, kšiltovka

Alzheimerova nemoc je závažné onemocnění, kterému nelze zabránit. Postihuje především seniory nad 65 let, častěji ženy. Přijdeme-li ale na toto onemocnění včas, lze jeho průběh mírnit. Bohužel ale časem se těm těžkým fázím nevyhneme. Nemocnou osobu i její nejbližší pak čekají nelehké chvilky.

Sám nemocný trpí ztrátou paměti, velkou zmateností a mnohdy i agresivitou. Přestává být schopen se o sebe sám postarat a žít důstojný život. Péče o takového člověka je nelehká a v domácím prostředí často i nemožná. Proto nastává těžké rozhodnutí, zda nemocného umístit do specializovaného zařízení.

Neobyčejné místo se speciální péčí

Jedním z těchto zařízení je i Domov Pyšely. Není to však pouhý domov nebo LDN, ale unikátní zařízení specializující se na klienty s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demencí .

lavička, lidé, mrak

Tento domov je součástí zámeckého areálu a nabízí 35 lůžek. Klientům nabízí nejen specializovanou péči po celých 24 hodin, ale také kvalitní a odbornou péči lékařskou. Odpovídající je tedy personální i technické vybavení. Zřízen je neziskovou organizací, registrovanou jako poskytovatel sociálních služeb.

Jelikož jde o domov se zvláštním režimem, je postaráno i naprosté bezpečí šech klientů. Nemusíte se tedy bát vaše příbuzné svěřit do této péče. Co vašim nejbližším můžeme nabídnout? Především:

· Ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a možností vlastního dovybavení
· Společenskou a terapeutickou místnost a jídelnu
· Uzavřený park pro vycházky
· Bezbariérovost celého areálu
· Stravu 5x za den, kvalitní a vyváženou, včetně pitného režimu a v případě potřeby upravenou na míru dle doporučení výživového specialisty
· Podporu kontaktu s rodinou a pomoc psychologickou i administrativní pro klienty i jejich příbuzné
· Individuální přístup ke klientům
· Odborný a vyškolený personál – zdravotní sestry, fyzioterapeuty, ergoterapeuty, sociální pracovníky a další
· Specializovanou lékařskou péči na vysoké úrovni, dle potřeby klientů

oběd, banán, staré ženy