Náš dům je náš hrad

Většina z nás si nedovede představit, že by náš majetek nechránil žádný plot. Je to pro nás tak nějak přirozené, že náš dům by měl být zároveň i naším hradem, a i když se poměry znatelně zlepšily a není potřeba, abychom kolem svého pozemku stavěli hradby, kopali vodní příkop a budovali padací most, tak přece jen zase tak dobré, abychom mohli veškeré ploty a oplocení zcela vynechat, to na světě zase není. Nějaký zloděj, který zatouží po tom, co máte na své zahradě anebo v domě se přeci jen vždycky najde.

pták

A nejde samozřejmě jen o zloděje, ale také o různé vandaly či divoká zvířata. Taková posprejovaná fasáda či rozkopané záhony a trávník také nikoho dvakrát nepotěší, přičemž zničená fasáda vás nakonec může vyjít ještě dráž než ukradený zahradní gril. Takže ten nejlepší způsob, jak podobným katastrofám předejít je ohradit si svůj pozemek, tak že na něj nikdo nezvaný nebude mít volný přístup. Nicméně je jasné, že každý, kdo si za velké peníze zrovna postavil dům, nebude mít jistě mnoho peněz nazbyt a představa, že by měl nyní stavět bytelný plot ho tak může poměrně vyděsit.

nebezpečí

Proto je lepší zvolit kompromisní řešení, které vám poslouží stejně dobře, ale bude mnohem levnější. A takovým řešením jsou ploty a oplocení zhotovené z pletiva či případně z plotových panelů, které jsou už o něco dražší, nicméně i krásnější. Skvělým kompromisním řešením pro váš pozemek tak může být kombinace obou zmíněných variant, kdy čelní stranu vašeho pozemku vedoucí do ulice vybavíte pěknými plotovými panely a ostatní strany pozemku ohradíte pletivem. To je ostatně velice časté řešení, ať už se podíváte do příměstských satelitů či na malé obce. Každý si tak může zvolit řešení, které mu plně vyhovuje a nakoupit oplocení za příznivou cenu, která ho nezruinuje. A když si vyberete z kvalitní nabídky prověřené firmy, tak budete mít jistotu, že vám vaše oplocení vydrží dlouhé desítky let s minimální údržbou.