Válka, ve které není mrtvých ani raněných….. AIRSOFT !

Posted in Nezařazené

Jdete si takhle nezištně lesem a hledíte si svého. Slunko svítí a ptáci řvou. V tom se odkudsi ozve silným hlasem „CIVIL“! Zmateně se rozhlédnete a spatříte, jak se zdánlivě odnikud začnou vynořovat postavy ve vojenských oblecích. Přijde vám tato situace povědomá? Gratulujeme, narazili jste na skupinu vyznavačů Airsoftu.

Airsoft je vojenský sport, ve kterém se protihráči snaží jeden druhého zasáhnout plastovými kuličkami ze zbraní, ne nepodobných těm reálným. Proto také zákon upravuje jejich nošení na veřejnosti.

Airsoft se hraje po celém světě. Základním pilířem této hry je imitace bojového prostředí. Hráči si upraví pravidla hry. Typickým příkladem je například: eliminace nepřátelského týmu, osvobození rukojmích, ukradení soupeřovi vlajky atd… Hra je založena na férovém chování všech hráčů. Pokud je hráč zasažen, musí se sám k zásahu přihlásit a opustit bojiště. Nejčastěji se ohlašuje zásah slovem „MÁM“. Stále hrající hráči se za mrtvé nesmí vydávat a zasažení nesmí s „živými“ komunikovat.

Co se týče výbavy, jsou nejdůležitější ochranné brýle. Další části vybavení jsou na uvážení a finančních možnostech hráče. Od obyčejných kalhot a bundy, až po profesionální vojenské vybavení, včetně nočních vidění či zábavní pyrotechniky např. min a granátů. Co se týče zbraní, je rozšířené použití zaměřovačů, granátometů apod…

Zbraní se dnes vyrábí celá řada. Rozdělujeme je na manuální, plynové a elektrické. V ČR je možné zakoupit airsoftovou zbraň až po dosažení 18 let věku. Jejich typ a kvalita závisí na ceně a výrobci. Obvyklá cena se pohybuje kolem 3000 Kč.
Airsoftových akcí je jenom v ČR celá řada. Od víkendových akcí až, po rozsáhlé vojenské operace s mnoha různými frakcemi, včetně airsoftových dětských táborů.  

Airsoft neustále nabývá na popularitě a v airsoftové technice dochází k neutuchajícím pokrokům. Jisté je, že tento sport jen tak nezanikne, ba dokonce bude dále vzkvétat.
Takže, zbývá jen prohlásit: Hurá do zbraně!!