Aktivity s dětmi

Dětství máme jen a pouze jedno a je potřeba ho pořádně naplnit a vyplnit. Říká se, že děti rostou jako z vody, ale není to pouhá fráze, která se používá, aby hovor plynul a řeč nestála. Ony vážně rostou a čas letí. Miminko se narodí, najednou chodí, mluví, hrajeme si, vymýšlíme zábavu, hledáme školku a připravujeme se na návrat do práce po rodičovské dovolené, roky zase plynou a my hledáme základní školu, atd., atd. a najednou je našemu potomkovi 15 let a už není moc aktivit, které bychom spolu s ním mohli dělat.
Toto neberte s nadsázkou, ale právě naopak, užívejte si každý den, týden, měsíc, rok se svými dětmi, plánujte si společné výlety, aktivity, zážitky, pořizujte fotografie, povídejte si, čtěte si, bavte se s nimi, radujte se s nimi a vše prožívejte naplno.
létající draci
Léta utečou a tohle je čas, který se Vám nikdy nepovede vrátit zpátky a nikdy ho neprožijete znovu, každé dítě je jedinečné a zaslouží si tuto Vaši péči, zájem, starost a pozornost.
Dostali jsme se do doby, kdy je běžné, že dítě tráví hodiny denně nad mobilním telefonem, bavíme se o dětech dvouletých, tříletých a starších. Matky se jen tak poflakují ve svých bytech, domech, koukají se na seriály ve svých televizorech. Děti snídají přeslazené jogurty, obědvají hranolky se smaženým sýrem, párky s rohlíkem a tak pořád dokola. Jakákoliv aktivita navíc tyto matky obtěžuje, jakákoliv práce navíc je pro ně nepřekonatelnou překážkou.
Toto ale není dětství, které chceme, aby si naši potomci zapamatovali. Toto jim má působit radost a ukládat se do jejich vzpomínek? Ne. Chceme usměvavé děti, které se radují ze svých životů a které se radují se svými rodiči. Říká se, že, kolik lásky dostaneš v dětství, tolik lásky si sebou neseš celý život. Řiďme se tímto motem a milujme své děti.
vybarvování andělíčka
Jaké aktivity můžeme dělat se svými ratolestmi:
·         procházky do parku, do lesa, výlety vlakem, autobusem
·         zoo, zvířecí farmy, projížďka na koni, krmení zvířat na farmě
·         pouštění draka, malovaní křídou na chodník, foukání bublifukem, stavění domečků pro zvířátka
·         vodovky, tempery, fixy, pastelky, foukací fixy
·         modelování, tekutý písek
·         čtení knih
·         hraní divadla
·         deskové a další hry
·         bojovky a stezky odvahy
·         společné vaření a pečení
·         zpívejme spolu, tančeme spolu
·         prázdninový deník
·         plnění úkolů
·         sběr ovoce, zeleniny, pěstování kytiček, bylinek a dalších rostlin
·         návštěva kulturních akci (divadla, kina, kavárny, výstavy),
·         povídání o prožitém dni, aj.
Takhle bychom mohli vyjmenovávat dále a stejně bychom neobsáhli všechny možné aktivity. Nic není krásnějšího než rozzářená dětská očička, která vyřazují nekonečnou lásku, radost, štěstí a vděčnost za nádherné a bohaté dětství.