S karavanem na Slovensko

Vlastníte-li tažné zařízení na vůz Fabia 2, máte možnost za něj připojit obytný přívěs a vydat se s ním na cesty v rámci vaší dovolené. Je to jedna z možností, jak se vyhnout potížím v souvislosti se zajišťováním ubytování, zejména s rezervacemi pokojů v hotelích a penzionech, což může být problematické zvláště tehdy, chystáte-li se na hvězdicový zájezd. Výhodou jízdy s karavanem je to, že se můžete velmi pružně rozhodovat, kam budete směřovat, a kde setrváte delší čas. Do hry totiž vstupuje i počasí a vaše momentální nálada, takže například máte v plánu se v pondělí vykoupat na přehradě Liptovská Mara, jenže ono se zatáhne, přižene se bouřka, a tak namísto koupání, které by bylo za bouřky i nebezpečné, bude výhodnější usednout ke stolu například v nějaké stylové kolibě, a nechat si donést bryndzové halušky.

pohoda v karavanu

Možná jste si povšimli, že jsme tu uvedli dva typické slovenské pojmy – „Liptovská Mara“ a „bryndzové halušky“, ano je to tak, a to zcela záměrně. Nabízíme vám totiž tip na báječnou dovolenou u našich východních sousedů, a dost možná, že se někteří z vás ještě rozpomenou, že do roku 1992 bylo Slovensko součástí federativního Československa.

Vysoké Tatry - Štrbské Pleso

Ale vraťme se k jízdě s karavanem. Co vám můžeme doporučit, je překročení hranic buď u Bratislavy s tím, že si později prohlédnete samotné město, anebo v blízkosti Bumbálky, u hraničního přechodu Makov. V další cestě byste mohli pokračovat po dálnici D1, a o buď z Bratislavy přes Trnavu a Trenčín do Žiliny, anebo z Makova do Bytči a Žiliny a odtud směrovat do Velké Fatry a Nízkých Tater.

Slovensko je velmi hornatá země a právě horská panoramata by vám mohla učarovat. Přenocovat lze v některém z mnoha kempů přímo na trase, a to dokonce i v kempu v Tatranské Lomnici či ve Staré Lesné nebo v Tatranské Štrbě na úpatí Vysokých Tater.

Máte-li zájem, můžete si dovolenou prodloužit a zpestřit o pobyt v Maďarsku, doporučit bychom vám mohli např. termální lázně Miskolc-Tapolca a samozřejmě i maďarské moře, jak se tu přezdívá slavnému Balatonu.