Konec stresu při výběru šatů

Sváteční události, ke kterým patří například křtiny, nejrůznější větší oslavy, plesy, svatby anebo pracovní večírky, jsou jistě skvělou záležitostí, jež nám zajistí spoustu zábavy, nepřeberné množství okamžiků, na něž budeme nějakou dobu vzpomínat s úsměvem na rtech, a setkání se s rodinou a přáteli, které jsme dlouho neviděli. Výhod bychom našli jistě hodně ale co typická ženská otázka: co si vzít na sebe? V tomto okamžiku se radost obrací spíše ve zmatek a noční můru při představě obíhání obchodů za účelem sehnání vhodných šatů, které vyzvednou naše přednosti a nedokonalosti naopak šikovně schovají. A co teprve objednání si šatů na ples https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ z internetu bez zkoušení? Nepřípustné! Skutečně?

Problém, který má většina žen je ten, že neví, jaký druh a střih šatů je vhodný pro jejich typ postavy. V konečné fázi se ale vůbec nejedná o nic složitého. Rozeznáváme totiž základní 4 formy: jablko, hruška, přesýpací hodiny a obdélník. U postavy ve tvaru jablka se setkáváme s hubenějšími nohami, a naopak plnějšími tvary v horní polovině těla. Oblast ramen a rukou je tedy širší než oblast boků a zadečku. Pro ženy s touto postavou je vhodnou volbou splývavý střih šatů, které zároveň disponují hlubokým výstřihem, který odpoutá, společně s odhalením noh, pozornost. Vrchní díl šatů by měl být poutavého designu a jeho délka by měla být protáhlá. Vhodný doplněk představuje pásek, jenž napomůže vytvarovat a zvýraznit pas, který je u žen s postavou jablka nevýrazný.

Šaty s výstřihem

Pro druhou zmíněnou postavu, tedy ve tvaru hrušky neboli trianglu, jsou typickým znakem úzká ramena, pas a celkově malý objem v oblasti hrudníku. Problematickou partii představují větší boky, zadeček a stehna. Hlavním úkolem je tedy odlákat oči pozorovatele od spodní části těla. S tím nám snadno pomůže hluboký ale rafinovaný výstřih, doplněný výraznými šperky. Dobrým výběrem určitě nejsou pouzdrové šaty, které postavu obepínají. Ženy s postavou trianglu by měly volit spíše splývavé sukně do písmene A, které nebudou na objemnější boky upozorňovat.

Zdobené šaty

Předposledním typem postavy je dnešní ideál krásy, tedy přesýpací hodiny. Dalo by se říct, že se jedná o ženy, které disponují stejným objemem poprsí jako zadečku a výrazně úzkým pasem, za nějž by se jistě nestyděly ani ženy v minulosti, jež dosahovaly tohoto tvaru prostřednictvím korzetu, který se tak stává vhodným výběrem, protože přednost ještě zvýrazní. Ženy s touto postavou mají velkou výhodu, protože si mohou dovolit téměř každé šaty. Zvolíte-li tedy pouzdrové nebo naopak rozevláté, můžete si být jisté tím, že vašemu tělu budou lichotit. Neváhejte sáhnout i po hlubším výstřihu nebo pekelném rozparku.

Na konec poradím ženám s postavou tvaru obdélníku. Ve většině případů se jedná o sportovkyně. Setkáváme se zde s atletickou, drobnou až chlapeckou postavou. Abychom podpořili ženskost, je dobré volit nabírané sukně, korzety, „sladké” barvy, krajku, volánky a květinové motivy, které dodají ženské tvary.