Proč kombinovat betonové ploty Olomouc se dřevem

Betonové ploty Olomouc Montáž MPC se velmi rychle staví, jsou cenově výhodnější, než výstavba oplocení z cihel a tvárnic, a lze je také kombinovat se dřevem. Dřevěné latě pozmění ráz celé stavby k nepoznání, zvláště tehdy, podaří-li se vám skloubit barevné odstíny betonových desek, sloupků, a samotného dřeva. Nesnažte se ladit vše do jedné barvy, pravděpodobně se vám to ani nepodaří, a vypadalo by to navíc příliš fádně. Volte naopak kontrastující tóny červeno hnědé, červené, či oranžové barvy dřeva a šedého, nebo jemně krémového betonového soklu.

rostliny na zídce

Snadná výstavba soklu – sokl tvoří základ stavby a v tomto případě je nasnadě využít výhod této technologie k našemu prospěchu. Ta spočívá v pevném zakotvení sloupků do země (zabetonování), bez nutnosti kopat výkop a stavět bednění na podezdívku po celé délce parcely. Tím se ušetří čas, námaha, i finance. Sloupky se usadí v přesné vzdálenosti od sebe a mezi jejich drážky se pak vsunou desky, které se pokládají přímo na zemský povrch. Zkušená firma vám sokl postaví během několika hodin, pouze je nutné nechat několik dnů vytvrdnout zabetonované sloupky.

květiny na kamenné zdi

Dřevo je nepřekonatelný materiál – neexistuje žádná plastická hmota, vyrobená v laboratorních podmínkách, která by napodobila (věrně) stavbu, strukturu, a vzhled dřeva. Budete-li vytvářet oplocení z plastových desek, každý to pozná, a hlavně vám to bude připadat jaksi nepřirozené. A pokud se dřevo využívá a zpracovává rozumně, např. ve formě likvidace následků škod, jako jsou větrné polomy, anebo vývraty způsobené nevhodnou skladbou dřevin, či stářím stromů, pak máme k dispozici ten nejlepší stavební materiál, co příroda nabízí.

Dřevo lze povrchově upravit lazurovacím lakem do mnoha odstínů a výhodou je i jeho údržba, kdy stačí po nějakém čase pouze lak obnovit dalším nátěrem, bez nutnosti broušení, či odstraňování starého nátěru. Životnost takto ošetřeného dřeva se odhaduje na desítky let, bez dalšího zásahu a údržby.