Turecký Bodrum nabízí vše pro ideální dovolenou

Už v této jarní době si můžete v letoviscích u města Bodrum na tureckém pobřeží Egejského moře dopřát teploty, kterých se u nás dočkáme pouze pár dní v létě. Teplota tamějšího vzduchu se totiž pohybuje kolem 37 ° C a voda má jen o deset stupňů méně. Toto přístavní město vás překvapí množstvím památek z dob starého Řecka a Říma, jako je například antické divadlo, nebo hrobka vládce Mausóla. Za návštěvu stojí i pozdně gotická pevnost-hrad sv. Petra, kde se v současné době nachází muzeum podmořské archeologie.

opalování u moře

Pokud vás prohlídka památek poněkud znaví, nechte se houpat vlnami průzračně čistého moře, nebo se oddejte odpočinku na některé z písčito oblázkových pláží. Své kouzlo mají i večerní procházky po osvětlené přístavní promenádě, nabízející vše, co k nočnímu životu patří. Od barů s karaoke, restaurací, až po diskotéky. Nezapomeňte ochutnat zdejší tradiční pokrmy, jako jsou mletým masem plněné paprikové lusky a vinné listy. Výborná je skvělá turecká káva, podávaná v tradiční nádobě – džezvě. Obavy ze stravování nemusejí mít ani turisté se zdravotním omezením, nebo jiným způsobem upravované stravy. I na ty myslí nejenom hotely v rezortu, ale i spousta restaurací v samotném Bodrumu. Spokojeni budou jak vegetariáni, tak i vegani.
bodrum hotel

Ke koloritu orientu patří neodmyslitelné stánky, obchůdky a tržnice, ve kterých najdete téměř vše, na co si vzpomenete. Samotné koupi ovšem předchází obligátní smlouvání o cenu, kterou můžete klidně srazit až na polovinu. Tak si za poměrně levný peníz odvezete krásnou místní keramiku, nebo zlato, které zde turisté kupují s oblibou. Jen je třeba upozornit, že jeho ryzost je pouhých deset karátů. Pokud se spokojíte s levnějším suvenýrem, vyberte si nazar. Jde o přívěsek ve tvaru modrého oka, který chrání před neštěstím a najdete jej v každém druhém krámku.

Bodrum tedy skutečně nabízí spoustu příjemných zážitků a odpočinku, které si jistě zasloužíte.