Tipy, jak si zpříjemnit posezení na zahradě

Naše zahrada by měla sloužit k relaxaci, odpočinku, ale také třeba zábavě. Ovšem pro tyto účely ji musíme přizpůsobit. Posezení pod širým nebem si můžeme hravě zpříjemnit umístěním zahradního nábytku, přístřeší, dřevěných zástěn, houpačkou nebo pískovištěm pro nejmenší. Obklopit se můžeme i příjemnou zelení, kde bude sloužit coby estetický doplněk a zároveň bude zahradě poskytovat soukromí. Proti dešti pak jistě uvítáme pergolu, zahradní altán nebo třeba mobilní stan.

 

  • Pocit bezpečí

posezení na zahradě

Zahrada je místem, kde nejenom dospělí, ale hlavně děti tráví spoustu času. Je tedy potřeba vytvořit bezpečné prostředí, kde si děti budou moci bez obav hrát a skotačit. V první řadě by měla být oplocena plotem, který zamezí dětem vběhnout na silnici a zabrání případným nezvaným návštěvníkům vstup na pozemek. Místo na hraní by mělo být dobře viditelné i z domu, tak se budete moci zároveň věnovat domácím pracím nebo relaxovat v domě a přitom mít děti stále pod dohledem. Konstrukce dětských atrakcí by měla splňovat předepsané normy, tak aby nedošlo nedopatřením k úrazu.

 

  • Místo ke stolování i relaxaci

zátiší na zahradě

Zahrada bez příjemného posezení jakoby ani nebyla. Kvalitní a stylový zahradní nábytek v příjemném prostředí dokáže udělat divy, uvidíte. Velmi oblíbeným materiálem je umělý ratan, který má dlouhou životnost a je snadno udržovatelný.

 

  • Střecha nad hlavou pro deštivé počasí i úmorné horko

Posezení je vhodné opatřit zástěnami a přístřeším, které ochrání deštivým počasím nebo úmorným vedrem. Jako materiál můžeme zvolit dřevo, ocel, zdivo. Můžeme se do stavby pustit na vlastní pěst nebo koupit už hotový prefabrikát, který stačí smontovat.

 

  • Zeleň všude kam se podíváš

Co by to bylo za zahradu bez zeleně. Stromy, které budou poskytovat stín, keře, které budou chránit před zvídavými pohledy a květinové záhony, které budou obyvatele zahrady vábit svou omamnou vůní.