Ovečky nezabírají?


Je známo, že lidé pracující ve vícesměnném provozu mívají potíže se spánkem. Noční směny jsou dobré možná pro podnikatele, ale na lidské zdraví mají špatný vliv. V průzkumech celá řada lidí uvedla, že mají problémy usnout po příchodu domů, a když mají volno, nejsou schopni zabrat. Řešením by mohla být změna práce, ale o si každý s ohledem na finance a věk nemůže dovolit. Proto spousta lidí tiše trpí v nevyhovujícím zaměstnání a riskují zhoršení zdravotního stavu. Dlouhodobý spánkový deficit může způsobit mikrospánek za volantem, kvůli čemuž dochází k dopravním nehodám.

bylinný čaj

Existují mnohé babské rady, které mají pomoct lidem trpícím nespavostí s usnutím. Některé mohou pomoct, jiné mají mizernou účinnost. Mezi ty nejznámější patří pití teplého mléka. Někomu pomůže usnout, ale většině lidí bohužel ne. Část nespavců se uchyluje ke krajinu řešení, a to je uspávání se pomocí alkoholu. Zpočátku to fungovat může, ale nejde o zrovna nejzdravější variantu. Další lidé berou léky na spaní, které mohou snadno způsobit i předávkování.

Jednou z nejlepších variant je meduňkový čaj, který by se měl pít pravidelně. Kvalitní čaj vyrobený z bylinek může pomoct s mnoha problémy, a špatný spánek je jeden z nich. U nás najdete spoustu druhů čajů i bylinných směsí, které vám mohou pomoct nejen se špatným spánkem. Už naši předkové sbírali různé bylinky a používali je na mnoho potíží. Tento čaj má poměrně vysokou účinnost, ale je potřeba ho pít pravidelně, a ne až v momentu, kdy nemůžete zabrat.

hrnek čaje

Na spánek má vliv celá řada vnějších vlivů. Před ulehnutím do postele bychom neměli sledovat televizi, počítač a ani telefon. Je dobré 2-3 hodiny před spánkem nejíst těžká jídla a nejlépe nejíst vůbec. Vyvarujte se pití alkoholu a kávy, a dopřejte si relaxační koupel s levandulí, kterou zapijete meduňkovým čajem.