Primark – Mekka, kam já patřím?

Primark je oděvní maloobchod pocházející z Irska. V dnešní době je široce rozšířen v Evropě, USA a dalších zemích. Ale to pro vás asi není hlavním lákadlem, že?

Tento obchodní řetězec je proslulý zejména zásadním heslem – stylové kousky, velký výběr, nízká cena. A skutečně to platí. Najdete zde na jednom místě poslední výkřiky módy, sezónní trendy i basic kousky, které by měly tvořit základ vašeho šatníku.
bruneta s taštičkami

Co do oddělení si také příliš nebere servítky. Rozlohou se často podobá samotnému nákupnímu centru. Velmi záleží na místě, kde se přím nachází, jelikož vnitřní rozložení bývá specifické. V tom smyslu, že v některém městě jej naleznete dokonce přes 4 patra, v jiném se musíte spokojit s přízemním prostorem.

Nicméně, pořád se točíme kolem obecných informací. Pojďme se zaměřit na to hlavní a sice – jaké důležité věci byste měli vědět, resp. na co byste se měli připravit, než překročíte práh tohoto posvátného místa? Čtěte pozorně:

1)      Místy vám může připomínat tržnici.

Davy lidí (buďme upřímní, většinou se jedná spíše o davy žen) proudící sem a tam, dokonce se vám ve výjimečných případech může stát, že se s někým poperete o kus oblečení – ale spíše obrazně řečeno.
lidé na eskalátorech

2)      Na nákup si vyhraďte několik hodin.

Chcete-li toto místo opravdu projít celé, ve smyslu, podívat se do všech regálů a na všechna ramínka, rezervujte si na něj celé odpoledne. Nejspíš vás zaskočí, kolik věcí zde naleznete pohromadě. Občas je potřeba trochu zapátrat po vhodné velikosti nebo kousku, který někdo založil kamsi dozadu, ale nebojte – pravé poklady stojí za to hledat.

3)      Nákup si raději rozfázujte.

Nebojte se jít postupně a místo toho, abyste s sebou po obchodním domě vláčeli deset kusů oblečení, které se vám líbí, rozdělte si svou nákupní cestu na jednotlivé fáze a klidně si postupně věci vyzkoušejte, zaplaťte, odneste (máte-li kam) a vraťte se.

4)      Do kabinky můžete jen s 8 kousky.

Abyste předešli nepříjemné situaci ve frontě na kabinky (ano, skutečně se tu fronty tvoří celkem pravidelně), dopředu si přepočítejte, kolik kousků oblečení si dovnitř chcete vzít. Věci, které si lze vyzkoušet i mimo ně, raději oblečte někde bokem – ušetříte čas a energii.