Levné ubytování v Praze můžete spojit s výlety k vltavským ostrovům

Praha je „stověžatá“ a „matkou měst“ a jistě by se našla řada dalších přezdívek, které mezi lidmi kolují již stovky let. Pokud máte do naší metropole namířeno, můžete sáhnout po levném ubytování v Praze Ubytovny Praha, s nímž nejen ušetříte, ale také budete mít dostatek soukromí v odlehlé části města, stranou od turistického ruchu. Toho si užijete dosytnosti, zvláště tehdy, vydáte-li se na putování po pražských ostrovech. Pojďme se s těmi nejzajímavějšími blíže seznámit:přístav parníků na Vltavě.jpg

Vydejme se na prohlídku pražských ostrovů

V Praze se nachází celkem deset ostrovů a ostrůvků na řece Vltavě. Pojďme se za některými z nich vydat a popsat jejich výjimečnosti.
Císařský ostrov – odděluje jej levé rameno plavebního kanálu od Vltavy, najdete jej za zdymadlem Troja – Podbaba. Je zde také k dispozici slalomový kanál pro pořádání vodáckých závodů (obtížnost až WW IV). Většinu areálu tvoří čistička odpadních vod a jeho zpřístupněná východní část nabízí využít cvičiště jezdecké školy. Pořádají se zde také různé oslavy a příměstské tábory s výlety na koních do blízké Královské obory Stromovka. Samotný ostrov je největší v Praze, zaujímá plochu 29 hektarů, dostanete se k němu po jednom ze tří mostů, nebo po lávce pro pěší.
Štvanice – je nejznámějším pražským ostrovem, kde se nachází tenisové kurty a tzv. Centrální dvorec Štvanice. Nad ostrovem se klene velmi významná historická stavba Negrelliho viaduktu, odkud je také z výšky (z jedoucího vlaku) nádherný výhled na celou plochu tenisového areálu.restaurace na Kampě.jpg
Střelecký ostrov – pod mostem Legií, mezi Národním divadlem a Újezdem, nedaleko Kampy, se rozkládá nejkrásnější pražský ostrov. Na jeho ploše najdete dvě dětská hřiště, travnatou plochu pro příjemné posezení, restauraci a několik desítek vzrostlých stromů. Je to velmi příjemné místo pro odpočinek, však se již od 12. století přezdívalo názvem „Trávník“. Jeho jméno souvisí z období 14. století, kdy tu bylo zřízeno střelecké cvičiště lukostřelby a střelby z kuše. Za druhé světové války tu působila protektorátní skupina hitlerovské mládeže – „Hitlerjugend“.
Kampa – je jedním z umělých ostrovů v Praze, který vznikl výstavbou náhonu na mlýnské kolo již ve 12. století. Náhon se jmenuje Čertovka a zajímavostí je, že se tu natáčela řada českých filmů a seriálů, např. Chobotnice z II. patra.