Internetová záhada webu mortis.com

Posted in Www

V raných dobách internetu si stránky mohl vytvořit jen málokdo, jenže postupem času byla tato služba více přístupná a začalo vznikat více osobních a prodejních webů. Jenže tahle byla něčím jiná.

Mortis.com byla, dle databáze, založena roku 1997 a jelikož už dnes není přístupná a od jejího vzniku uběhlo více jak 20 let, dodnes se neví, co obsahovala a jaký měla záměr. Když jste tenkrát na ní vstoupili, vyskočilo na vás přihlašovací menu, vyžadující uživatelské jméno a heslo. A i když se tenkrát spousta znalců snažilo toto zabezpečení prolomit, nikdo se nikdy nedostal k obsahu, který se skrýval za tímto přihlašovacím menu.

Dle doménové databáze se zjistilo, že stránku vlastní jistý Thomas Ling a kromě této stránky vlastní i jiné, včetně stránky s falešnou zubařskou ordinací. Dalšími stránkami byly například různá jména, která obsahovala příjmení Ling a tak se spekuluje zda-li tyto stránky neměly sloužit později jako osobní weby pro jeho děti, ovšem to se nikdy nepotvrdilo.

login

Po nějaké době, se údajně podařilo jednomu z uživatelů fóra 4chan spojit s Thomasem a od něj získat informace o webu mortis. Thomas prý tvrdil, že je to pouze jeho osobní stránka, sloužící pro sdílení jeho fotografií, převážně svatby. Po rozšíření této informace, se skupina znalců rozhodla znovu zkusit prolomit zabezpečení tohoto webu a přišla na to, že některé ze souborů přesahují velikosti 30GB.

Po opět nějaké době, se objevil na internetu odkaz související s mortis.com a ten odkazoval na stažení souboru, který nesl v kořeni název Drive Crazy. To se ukázalo jako název jednoho filmu.

coding

Co tedy z toho všeho vyplývá? To ani dnes nemůžeme s jistotou říci, ovšem když se podíváme na všechny aspekty této záhady, dá se říci, že nejpravděpodobnější záměr tohoto filmu byla ilegální distribuce pirátského mediálního obsahu, ke kterému měla přístup nejspíš jen hrstka lidí.