Jaké máme způsoby, jak stáhnout YouTube video

Posted in Www


Jednou z celosvětově nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších internetových stránek je bezesporu YouTube. Jedná se o server, kam mohou uživatelé nahrávat svá videa a ostatní lidé se na ně mohou podívat a případně je následně ohodnotit či okomentovat.

Vzhledem k tomu, že zde najdeme doslova miliony videí na nejrůznější témata, je jasné, že si zde každý najde něco pro sebe. Mnozí pak mají i své oblíbené, na které se pak často dívají. V takové chvíli se mnohdy rozhodnou, že není špatný nápad si jej stáhnout, ať už do počítače či telefonu. Problém však je, jak stáhnout YouTube video.

stahování videa

Je pochopitelné, že servr samotný takovou možnost neposkytuje. Koneckonců chce co nejvyšší návštěvnost, a pokud by si lidé onen soubor stáhli a dívali se na něj doma, to by pro ně nebylo výhodné. Naštěstí existují možnosti, jak tato opatření obejít.

Jednou z nich je využití speciálních programů na stahování videí z nejrůznějších webových stránek. Jejich výhodou je to, že s jejich pomocí stáhnete nejen videa z YouTube, ale i z jiných stránek, jako je Facebook, Reddit, Vimeo a mnohé další.

logo YouTube

Můžete také vyzkoušet online verzi, kdy není potřeba žádný program instalovat – jednoduše na speciální webovou stránku zkopírujete adresu daného videa a pak už jen stahujete. Zde je však potřeba počítat s tím, že tento typ nabízí mnohem méně možností.

Ovšem toto vše sebou přináší také otázku autorských práv a morality celé akce. Přeci jen, většina autorů má za zhlédnutí svých videí peníze. Pokud je však budeme sledovat doma, nijak je tím nepodpoříme. Nedáme jim tak najevo, že se nám jejich tvorba líbí, a že by měli pokračovat. A to je docela škoda.

Pokud jde o zákony, tak ty umožňují stáhnutí pro svou potřebu. V případě, že nebudeme pak pořádat promítání, navíc ještě placená, nehrozí nám ze strany zákona žádný postih. Přesto je dobré se zamyslet, zda je toto skutečně cesta, kterou se chceme dát.