Krásné schodiště

Schodiště jsou velmi kvalitním a hodně praktickým pomocníkem v domě či bytu. Navíc plní i krásnou dekoraci, která se dá, jakkoliv využít. Tak například já doma jsem si designové schodiště vždycky přála. Moc jsem chtěla krásné dřevěné schodiště, které bude natřené tmavě hnědou barvou. Navíc jsem na své schodiště chtěla krásnou patinu. Víte, mám moc ráda retro nábytek a další starožitnosti a doma podobných kousků mám opravdu hodně. Například mám doma velkou almaru, která je ze třicátých let minulého století. Jsem na ni velmi pyšná a moc ráda se na ni koukám.

Schodiště je paktické

Je kvalitně ručně řezaná a krásně malovaná. Má na sobě namalovaná slunce a měsíce a mají připomínat měsíce v roce. Myslím, že to má skvělý designový efekt. A tuto starou almaru mám na chodbě, ihned naproti kuchyni, kde na almaru krásně vidím a můžu se jí kochat kdy chci. Navíc ale není jediným mým retro kouskem doma. Mám i starý příborník, někdy z devatenáctého století. Moc se mi na něm líbí taky ta ruční práce, ta řezba a krásné vyryté ornamenty. A ten příborník by byl hned vedle schodiště, takže patina na novém dřevěném schodišti by byla více než geniální a pěkně by doplnila můj styl doma. A kdybyste věděli, jakou práci mi dalo, než jsem partnera přemluvila k takovému stylu! Trvalo to asi půl roku. Navíc to taky není zadarmo. Každý rok si domů zvu specialistu renovátora, který mi retro nábytek opečovává. Natře a ošetří případné nerovnosti a chybičky.

dřevěné schodiště

Víte, takových věcí si vážím a starám se o ně. Navíc o schodiště se taky budu starat, navíc mám v plánu dát na schodiště truhlíky, které schodiště krásně doplní. Květiny jsou mým druhým koníčkem, který jsem zdědila po mé mamince, která květiny taky zbožňuje. A právě díky nim jsem přišla na nápad, který uskutečním. Moje maminka má na schodišti taky plno květin a plní to opravdu krásnou a estetickou funkci, přesně tak, jak to maminka chtěla. A pokud vás téma schodišť zajímá více, klikněte na náš web, kde si určitě vyberete.