Sedací vaky a pytle musí být především pohodlné

Jak je důležité pohodlí

Zdravý člověk, plný vitality a síly, zvláště pak velmi mladý, dokáže přespat i pod širákem na bublinkové fólii, přikrytý lehkou dekou, posadí se na dřevěnou lavičku a vydrží tu pár hodin číst svou oblíbenou knihu, anebo na dřevěné sedačce v kánoi spluje sázavské peřeje z Krhanic do Píkovic. Z takového dobrodružného pobytu v přírodě se rychle zotaví, pokud má k tomu doma vhodné podmínky.

sedací vak

Jednou z těch podmínek je kvalitní matrace a také pohodlná sedací souprava.

Záměrně jsme tu uvedli příklad mladého sportovce, tělem i duší spjatého s přírodou, který se zdravě stravuje, vyhýbá se cíleně stresu, pohybuje se většinou venku, nemá sedavé zaměstnání, zkrátka zdravotní problémy se mu vyhýbají velkým obloukem.

Pak tu ovšem máme většinu populace, která čelí problémům s nadváhou, nestravuje se vůbec ideálně, řeší časté konflikty v zaměstnání nebo v rodině, má spoustu povinností, které přerůstají přes hlavu, atd. Takoví lidé ocení domácí pohodlí ještě víc a teď se nabízí otázka, jak to provést:

tvrdá sedačka

Máte na výběr – buď podlehnete pseudomódním trendům většiny obchodů s nábytkem a pořídíte si sedací soupravu v retro stylu, tedy i s „retro“ anatomickými vlastnostmi, které jsou od pohodlí docela vzdálené, anebo se poohlédnete po něčem, co se přizpůsobí vašemu tělu tak, abyste si nemuseli neustále přesedat, měnit polohu, a konečně si vychutnali okamžiky klidu a pohody.

Peripetie s pohodlím sedacích souprav jsou jedním z důvodů, proč se výrobci sedacích vaků a pytlů Beanbag rozhodli jít jinou cestou. Využívá se k tomu výplň z polystyrenových kuliček, označených jako „Expanded polystyren – EPS“. Na základě porovnání různých testů se zjistilo, že právě tento materiál v podobě kuliček o stejném průměru umožní velmi dobře vyplnit prostor a obejmout tělo, ať už se na ně posadí kdokoli. Tím se uvolní napětí ve většině svalových partií a nastává okamžik, který lze přirovnat k cílené meditaci.

Pohodlí je největší zbraní sedacích vaků, a jestliže si zvolíme i vhodný materiál potahu, pak máme doma nadčasový výrobek pro děti i dospělé, pro špatně pohyblivé seniory i pro zdatné sportovce. Z nejžádanějších materiálů potahů můžeme doporučit nylonové vlákno, je velmi pevné, snadno se udržuje v čistotě, dá se vyprat v pračce a jen tak jej neprotrhnete.