Body, kterými se řídí úspěšní lidé

Úspěšní lidé se nestali úspěšnými pro nic za nic. Osvojili si několik pravidel, které dodržují bez výjimky každý den. Ty jim pomáhají efektivně růst a jít si za svým snem. Každý den, už od rána, mají přesně nalinkovaný do jednotlivých bodů, které zlepší jejich výkon, a to jak psychicky, tak fyzicky.
šipky u ženy

 
Přiučte se od těch nejlepších. Začít můžete hned zítra ráno!
 
1.       Začněte snídaní
Vyhraďte si každé ráno alespoň půlhodinu na výživnou snídani. Opravdu nestačí, pokud si po cestě ráno do práce koupíte u stánku na ulici kávu. Dopřejte si ráno zdravou snídani, která vám dodá energii na celý den.
 
2.       Plánujte
Hned při snídani si můžete sepsat nejdůležitější body, které chcete za den stihnout. Není totiž nic víc kontraproduktivního, než pobíhat po kanceláři a přemýšlet, co že máte vlastně dneska udělat. Ráno je mozek daleko více soustředěný a dokáže si věci lépe naplánovat a sesumírovat. Celý den pak budete přesně vědět, kde máte být a co máte stihnout.
 
3.       Hlavní cíl
Připomínejte si každé ráno svůj hlavní cíl, který vás bude pravidelně motivovat do malých otravných úkolů, které tak neradi děláte.
 palec nahoru
4.       Zapomeňte na multitasking
Neřešte najednou hned několik úkolů, raději se soustřeďte na ten jeden. Multitasking většinou nikdy příliš nefunguje, a pokud myslíte, že ušetříte čas a stihnete hned několik úkolů naráz, většinou nestihnete vůbec nic. Raději méně podstatné úkoly delegujte a soustřeďte se na ty nejdůležitější.
 
5.       Naučte se říkat ne
Pokud začínáte s podnikáním, snažíte se uspokojit co nejvíce klientů. Ovšem ne vždy je pak práce odvedená kvalitně. Pokud víte, že práci nedokážete stihnout do termínu, raději řekněte ne. Ne všechny nabídky, telefonáty nebo emaily jsou pro váš business důležité.
 
6.       Buďte strůjcem vlastního času
Každý má denně k dispozici přesně 24 hodin a ani o minutu víc. Nauče se proto selektovat důležité věci a těm se naplno věnovat. Čas už vám nikdo nevrátí, a vy byste mohli litovat, že jste ho nevyužili jinak a lépe.