Výlet do Portugalska


Rádi byste poznali nějakou krásnou evropskou metropoli, ale nenapadá vás, kam byste se mohli podívat? Již jste byli v zemích jako je Francie či Nizozemsko, a chtěli byste se na svět podívat z poněkud odlišného hlediska pohledu? A navíc byste se také rádi podívali do státu, která je obklopen mořem?

Pokud jsou všechny vaše odpovědi (nebo alespoň nějaká) ano, tak právě pro vás mám jeden skvělý tip, ze kterého budete jistě nadšeni. Jedná se o levné letenky do Lisabonu Levneletenky, díky kterým dostanete šanci na poznání hlavního města Portugalska, což je přeci úplně báječné! A co zajímavého v této evropské metropoli můžete vidět?

vlající vlajka Portugalska

Pro znalce dějepisu či historiky je jistě velmi zajímavé jeho historické jádro, které v sobě zahrnuje kupříkladu hrad svatého Jiří, jenž sídlí v nejstarší lisabonské čtvrti s názvem Alfama. Dále je zde možné vidět Diamantový dům, ve kterém sídlil šlechtický rod Albuquerqueů, nebo kostel a klášter svaté matky boží. Pokud však nejste příznivci památek, nevadí, jelikož i pro vás zde najedeme něco, co vás zaujme.

Jistě zde totiž budete mít možnost poznat místní kulturu, ochutnat domácí kuchyni, nebo podniknout nějaký ten výlet k moři, ve kterém si budete moci zaplavat. Ze všeho nejdůležitější je však fakt, že si vy, společně s vašimi blízkými vytvoříte nezapomenutelné vzpomínky, což vede k tomu, že vzpomínky na tento výlet vám zůstanou napořád. No není to něco, po čem jste již dlouhou dobu toužili?

pohled na Lisabon

Závěrem je nutno říci, že existuje mnoho důvodu, kvůli kterým byste Lisabon měli navštívit, avšak tím nejsilnějším důvodem je vždy touha poznávat, jelikož nad tím prostě nic není. A jakmile se vás tato touha zmocní, měli byste s tím něco udělat. Nejlepším řešení je tak tedy nákup letenek do Lisabonu, a to zejména z toho důvodu, že si zde krásně odpočinete a zároveň se dozvíte něco, o čem jste neměli ani tušení.