Zlatá Martina Sáblíková

Posted in Nezařazené

Už je tomu více než deset let, co se na poli vrcholového sportu objevila jedna skromná a milá dívka. Dnes je Martině Sáblíkové třicet let a určitě může být se svou kariérou spokojená. Zprvu se na výsledkové listině závodů v rychlobruslení pohybovala až ve třetí desítce, ale nevzdávala se. Napnula všechny síly a už v sezóně 2006/2007 zazářila na Světovém poháru, kde zvítězila ve třech ze šesti závodů. V celkovém hodnocení pak byla dokonce první. Přicházel jeden úspěch za druhým. Z naší krajanky se stala královna rychlobruslení. Bylo to něco úžasného. Zvláště proto, že jsme zemí, která neměla jedinou dráhu, kde by mohla tato závodnice trénovat. Přesto se stala
§  devítinásobnou světovou rekordmankou
§  vicemistryní světa
§  juniorskou mistryní světa
§  mistryní Evropy a České republiky.
kolečkové rychlobruslení

Zajímavé tréninky

Kde se tento neuvěřitelný talent narodil? Martina pochází z Nového Města na Moravě, kde vychodila sportovní gymnázium. Od čtrnácti let je českou reprezentantkou v rychlobruslení. Její tréninky byly docela zajímavé. Jak bylo řečeno, neměla možnost trénovat na opravdové rychlobruslařské dráze. Proto v zimě využívala ledovou plochu na zamrzlé řece Svratce, v létě kolečkové brusle a kolo. Krom toho jí trenér Petr Novák zkonstruoval zvláštní prkno, na kterém mohla trénovat i doma. Ne, že by brázdila po celém bytě, ale byl to spíše takový trenažér, po kterém klouzala ze strany na stranu.
zamrzlá řeka
Režisér Igor Chaun se rozhodl zařadit tuto mladou ženu i do svého zajímavého pořadu, který natáčí o výjimečných osobnostech České republiky. Byl přesvědčen, že v jeho GENu nesmí rozhodně chybět. Tento pořad je o lidech, kteří v nějaké oblasti dosáhli něčeho mimořádného i za hranicemi naší země. Úspěchů dosahuje tato sympatická sportovkyně i v silniční cyklistice. Kromě patnácti medailí z českých závodů, má i jeden bronz z mistrovství Evropy.