Bazénová příslušenství

Filtrační zařízení

Srdcem bazénové filtrace je čerpadlo a filtrační box vyplněný pískem nebo zeolitem. Voda skrze jemná písková zrna cirkuluje a zachytává se v nich nečistota – kal, řasy a drobné předměty plovoucí ve vodě. Filtrace je zde ze dvou důvodů. Tím prvním je pochopitelně požadavek na kvalitu vody a tím druhým fakt, že by bylo velice nákladné, kdyby se musela po každé koupeli voda v nádrži měnit. Pro zachycení menších hmotných částeček slouží tzv. vločkovač – to je přípravek, který shlukuje velmi malé molekuly nečistot do větších celků – vloček, a ty se pak ve filtraci bezpečně zachytí.
krásný bazén.jpg

Bazénová chemie

Druhý nejdůležitější prvek. Stojatá voda v nádržích se totiž kazí a je nutné ji ošetřovat chemicky. Buď se jedná o klasické tablety s chlórem, anebo lze nasadit tzv. solinátor, což je zařízení pracující na principu elektrolýzy vody, ve které je obsažena mořská sůl. Slabý solný roztok prochází přes zařízení, kde se na elektrodách rozloží chemická sloučenina soli (NaCl) na sodík a chlór. Tento způsob úpravy je dokonce přirozenější a efektivnější. Kromě čištění výplně bazénů je také třeba dbát na její pH, zda není moc kyselá, nebo naopak zásaditá. Zároveň se u tekutiny v bazénu kontroluje i její tvrdost (obsah vápenitých a hořečnatých solí).
posezení u bazénu.jpg

Solární a krycí plachty

Zatímco krycí plachta ochrání povrchovou vrstvu vody před spadem mechanických nečistot, solární ji navíc ještě chrání před únikem tepla. Solární plachty jsou vyrobeny z transparentní bublinkové fólie a ta propouští sluneční paprsky, které vodu přirozeně zahřívají. V případě, že máte k dispozici solární panely na ohřev vody, plachta funguje jako izolační vrstva.
skála za bazénem.jpg

Ostatní příslušenství

Podpůrných systémů a předmětů je celá řada. Patří sem propojovací hadice a spojovací materiál (spony), podložky pod těleso nádrže pro zachycení spodních vod, vodní pumpy a ponorná čerpadla, bazénové vysavače, schůdky, lepicí soupravy, testovací sady pro monitoring kvality vody, teploměry, podvodní osvětlení, plováky, průchodky, teleskopické tyče, skimmery, kartáče, síťky a UV lampy.