Jak si správně šetřit na důchod?

Posted in Nezařazené

1. Stavební spoření

Jeden z nejvíce oblíbených produktů na finančním trhu je právě stavební spoření. Nenechte se zmást názvem, ten vznikl z původní myšlenky spořit dětem na bydlení za podpory státu. Dnes se však tyto naspořené peníze dají použít na cokoliv. Zároveň je to jedna z nejefektivnějších cest spoření na penzi. Výhod to má hned několik: minimální riziko a státní podpora, která se odvíjí od měsíční vložené částky.
rozmazané hodiny

2. Doplňkové penzijní připojištění

Další z velmi oblíbených způsobů spoření je doplňkové penzijní připojištění. To si získalo popularitu díky poměrně vysokým státním přispěvkům, které se také odvíjejí od měsíční vložené částky. Další výhoda tohoto produktu je v tom, že vám zaměstnavatel může přispívat určitou částku, tím se zvýší vaše úspory. Navíc tento příspěvek nepodléhá daním. Na finančním trhu existuje variant tohoto připojištění, proto v případě zájmu vybírejte opatrně nebo se obraťte na odborníky, kteří vám poradí.
zlatá pokladnička

3. Investice

Investice jsou často vyhledávány mladými lidmi, kteří mají do důchodu ještě daleko a mohou si dovolit jít s penězi i do rizika, ovšem příznivce si tato konzervativní metoda najde i mezi staršími. Jde vlastně o investování vlastních prostředků do akcií, nemovitostí a někdy také do dluhopisů. Záleží na vlastnostech daného produktu, kterých je na trhu opravdu hodně. V tomto případě není rozumné pouštět se do investování bez pomoci makléře nebo jiného odborníka, pokud tomu nerozumíte sami nebo si nejste jistí. Zkouška ale opravdu stojí za to. Podaří-li se vám své prostředky investovat dobře, můžete se těšit na velmi vysoké zhodnocení. Je však také potřeba počítat s tím, že jdete do rizika. Tyto investice se vyplatí pokud investujete dlouhodoběji tj. 10 let a více.
Závěrem bych chtěl zdůraznit, že toto nejsou všechny varianty spoření. Finanční trh je velmi bohatý a dá se na něm najít více možností. Tyto tři však patří v současné době mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější.