Venkovní rolety nebo žaluzie? Které variantě dáte přednost?

Exteriérové stínění vám pomůže v létě ochránit dům před nepříjemným přehříváním, dokáží odstínit až 80 % slunečního záření. Naopak zimě udržují teplo uvnitř a vy tak ušetříte za vytápění.  Stažené rotely navíc odradí i nevítané návštěvníky v podobě zlodějů a působí i velice esteticky a pozvednou exteriér vašeho domu. Mezi další výhody patří i ochrana vašeho soukromí. Nevýhodou u rolet je jejich horší regulace. Buď je máte zavřené a doma je tma, nebo otevřené. Žaluzie mají tu výhodu, že clonění se dá plynule regulovat, ale nejsou tolik odolné vůči zlodějům.
Pokud teprve začnete stavět nechte si v projektu navrhnout překlady, kam se žaluzie či rolety instalují.  Překlad vaše stínění ochrání před nepřízní počasí a po vytažení vám nebudou překážet ve výhledu.
žaluzie ze dřeva
Zastínění se da instalovat i pod fasádu, kde jsou rovněž chráněny a nejsou vidět. Konstrukce žaluzií je schovaná pod omítkou. Pokud už máte dům postavený a nechcete předělávat kvůli žaluziím fasádu, máme možnost žaluzie či rolety uložit do hliníkového boxu. Nejpoužívanějším materiálem lamel je hliník, ale lze vyrobit i žaluzie dřevěné, vybrat si můžete ze široké škály barev a dekoru.
venkovní žaluzky
Jako pohon můžete zvolit manuální nebo elektrický. Stínění můžete doplnit i o řadu doplňků, které vám regulaci usnadní. Jsou to např. sluneční a větrná čidla.  Větrné čidlo vám v případě silného větru rolety vytáhne a předejdete tím případnému poškození.  Sluneční čidlo vám žaluzie automaticky reguluje podle množství světla a po příchodu z práce máte doma příjemný chládek. Žaluzie a rolety můžete napojit i na vaši chytrou domácnost a stínění můžete ovládat i z chytrého telefonu nebo pomocí dálkového ovládání. Před samotnou instalací k vám přijedou pracovníci vybrané firmy, aby si vše pečlivě zaměřili a po oboustranné dohodě počítejte, že výroba trvá přibližně 4 týdny.